100 години ски спорт в България

Новак лети към Серия "А"

Новакът в Серия "Б" СПАЛ продължава да лети към Серия "А". Тимът от Ферара спечели с 2:1 домакинството си на Трапани от 36-ия кръг на първенството, като вече има пет точки преднина пред своите преследвачи. "Небесносините" са с актив от 67 точки шест кръга преди края на редовния сезон.

Героят за СПАЛ отново се казваше Мирко Антенучи, който с двете си попадения през втората част донесе пълен обрат и съответно важните три точки. Бившият голмайстор на Лийдс първо изравни в 55-ата минута, а в 77-ата минута прати в екстаз тифозите на клуба, които от 49 години чакат клуба да се завърне сред най-добрите на Апенините. Нападателят вече има 16 попадения в първенството.

През първата част новият национал на Италия - младият вратар Алекс Мерет, сбърка и Барела даде аванс на южняците още в третата минута.

Интересното е, че през лятото СПАЛ се завърна в Серия "Б" за първи път от 1993 година, а още в първия си опит е на път да стигне до промоция в Серия "А", откъдето изпадна за последно през 1968 година.