Пета поредна победа за Ривър Плейт (видео)

Носителят на купата на Аржентина Ривър Плейт продължава победната си серия, след като надделя с 2:0 в гостуването си на Тигре от 20-ия кръг на Примера дивисион. Успехът бе пети поред за гранда от Буенос Айрес в първенството, като го доближи само на шест точки от лидера Бока Хуниорс (44). Отборът на Марсело Галярдо вече има 38 точки и заема четвърта позиция.

Самият успех не дойде толкова лесно за "милионерите", които имаха една добра възможност през първата част, но двата тима се прибраха на почивка при резултат 0:0.

Второто полувреме започна с гол за домакините. Моралес бе точен, но реферът Балино отмени попадението заради фаул в атака срещу Морейра. Интересното е, че страничният съдия не маркира такова.

Няколко минути след това феновете на Ривър празнуваха 12-то попадение на Себастиян Друси. Талантливият нападател се възползва от невероятна грешка на защитата на Тигре, след като Далмини го изведе сам срещу вратаря. Дриуси дели първата позиция при стрелците с Дарио Бенедето от Бока Хуниорс.

Страхотен удар на Родриго Мора от над 20 метра матира Тигре, като оформи крайното 2:0 за "бяло-червените" в 79-ата минута.

Ривър има седем поредни победи във всички турнири, а с петте си поредни в Аржентина съкрати изоставането си от Бока с четири точки.