Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Разликата между Фейенорд и Аякс остава само 1 точка

Водачът в холандското първенство Фейенорд не сбърка при домакинството си на Утрехт и три кръга преди края на сезона запази аванса си от 1 точка пред Аякс. Отборът на Джовани ван Бронкхорст спечели с 2:0, като попаденията отбелязаха Йенс Торнстра и Елжеро Елиа.

Аякс разгроми с 5:1 Хееренвеен и продължава да преследва лидера. Гостите изненадващо поведоха на "Амстердам Арина", но още до почивката губеха с 1:3. След почивката граандът от Амстердам намали темпото, но вкара още два гола.

ПСВ Айндховен отпадна от битката за титлата, след като в събота направи 1:1 при визитата на Ден Хааг и вече е на 7 точки зад Фейенорд.