Нови побоища във Франция: прекратиха мача на Лион (видео)

Мачът от Лига 1 между Бастия и Лион беше прекратен след първата част при 0:0 заради проблеми с феновете на домакините. Те първо нахлуха на терена и започнаха да удрят, ритат и блъскат футболистите на Лион още на загрявката, а след това историята се повтори и на почивката, като тогава дори един стюард се включи в боя над гостите.

Заради напрежението началото на срещата закъсня с 55 минути. Запалянковците на Бастия твърдяха, че са били провокирани от футболиста на Лион Мемфис Депай, който по време на загрявката бил хвърлил топка по тях.

Това е втори инцидент в мач на Лион в рамките на няколко дни, след като в четвъртък мачът им с Бешикташ в Лига Европа беше забавен заради сблъсъци с ултрасите на турския отбор.

Дежурният делегат и съдиите дълго обсъждаха какво да правят в Бастия днес, а президентът на Лион Жан-Мишел Ола поиска срещата да бъде отложена. В крайна сметка обстановката се успокои и мачът стартира с 55 минути закъснение, като преди това играчите направиха нова загрявка. След ексцесиите на полувремето обаче официалните лица решиха, че втора част няма да има.