Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Интригата е жива, Юнайтед обърка плановете на Челси (видео)

Интригата в битката за титлата в Англия се завърна с пълна сила. Манчестър Юнайтед победи Челси с 2:0 в дербито на кръга и преднината на "сините" на върха пред Тотнъм вече е само четири точки. "Червените дяволи" напълно надиграха своя съперник и записаха първи успех над лондончани след 12 мача без победа. И го направиха без Златан Ибрахимович, който бе оставен на резервната скамейка и се появи в игра към края.

На мястото на шведа на върха на атаката играеше Маркъс Рашфорд. Английският национал изигра изключителен мач, като откри резултата още в седмата минута. Той през цялата среща тормозеше защитата на съперника. В началото на втората част Андер Ерера направи 2:0 и подсигури успеха на Юнайтед, който записа 22-и пореден мач без загуба във Висшата лига.

След този успех отборът на Моуриньо заема пето място, като изостава на 4 точки от градския съперник Манчестър Сити, но е с мач по-малко, и на 6 точки от Ливърпул, но е изиграл 2 мача по-малко от мърсисайдци.

Проблемите на Челси започнаха още преди срещата. Тимът бе без титулярния си вратар Тибо Куртоа, който получи контузия ден преди двубоя. На загрявката пък се разбра, че Маркос Алонсо няма да може да вземе участие в срещата. Той бе заменен от Курт Зума в тима, като Конте трябваше да прави размествания в състава минути преди двубоя.

Манчестър Юнайтед стартира отлично дербито на "Олд Трафорд". Още в петата минута Лингард открадна топката от Давид Луис и изведе Рашфорд. Младият нападател забави удара и топката отиде встрани от вратата. Две минути по-късно обаче Рашфорд отново бе изведе отлично, този път от Ерера, и прати топката покрай Бегович за 1:0.

"Червените дяволи" имаха сериозно игрово преимущество, въпреки че то не се материализира в голови положения. При една от редките ситуации в 16-ата минута Ашли Йънг се озова на добра позиция, но стреля в страни от вратата. Челси изглеждаше объркан, имаше проблеми в отбрана не стигна до нито едно голово положение през първата част.

Постепенно темпото намаля и двата отбора стратегически изчакваха грешки на съперника. Това доведе до липса на футболни качества в двубоя, а най-интересните ситуации бяха свързани със сблъсъците на Диего Коща със защитниците на съперника.

След почивката играчите на Челси не излязоха променени и много рано платиха за това. В 49-ата минута Андер Ерера направи 2:0 след поредица от неубедителни изяви на бранителите на лондончани. Те не успяха да изчистят топката, тя стигна до испанеца и след рикошет в Зума се озова в мрежата.

Тактиката, която бе избрал Моуриньо, тотално неутрализира силните страни на съперника и бе в основата на доминацията на Юнайтед. В 55-ата минута Конте пусна в игра Сеск Фабрегас и тимът му започна да играе доста по-активно. "Сините" стигнаха и до първите си голови положения. Рашфорд обаче бе близо до нов гол, но ударът му мина встрани от вратата. Младият нападател, който изигра много силен мач, застраши Бегович и в 69-ата минута, когато сам почти се справи със защитата на съперника, но в края изстрелът в близкия ъгъл бе спасен от вратаря.

Челси опита да натисне и да се върне в мача, но Моуриньо затвори отбора си и играчите му не дадоха никакви шансове на гостите. Крайният резултат бе и личен реванш за португалеца, след като тимът му бе разбит с 0:4 по-рано през сезона на "Стамфорд Бридж", а след това отстранен от лондончани в Купата на Англия.

МАН ЮНАЙТЕД - ЧЕЛСИ 2:0
1:0 - Рашфорд (7)
2:0 - Ерера (49)