Безпроблемен старт за Сан Антонио (видео)

Сан Антонио влетя в плейофите с гръм и трясък и не срещна особени затруднения в мач №1 от първия кръг на Запад срещу Мемфис. Спърс победиха Гризлис по категоричен начин със 111:82 и така вече водят с 1-0 срещу добре познатия си съперник.

Началото бе обещаващо за Гризлис, които вкараха първите си четири стрелби от тройката и поведоха с 11 точки (7:18), задържайки преднината си до сирената на първата част за 25:30. Домакините бързо се съвзеха и още на полувремето бяха напред с 52:49, а през второто полувреме "нещата станаха грозни", както характеризра случилото се треньорът на Мемфис Дейв Физдейл. За 24 минути играчите му вкараха само 33 точки, а Спърс изригнаха с 59.

Гостите бяха без най-добрия си защитник Тони Алън, а Кауай Ленърд се възползва перфектно от липсата на един от баскетболистите, срещу които по принцип играе доста трудно. Младият лидер на домакините изравни постижението си за най-много вкарани точки в един плейофен мач и реализира 32. Ленърд стори това при почти перфектна стрелба (10/11) за 2 точки, 1/3 за 3 точки и 100% от наказателната линия - 9/9.

ЛаМаркъс Олдридж вкара 20 точки за победителите, а Тони Парър се отличи с 18. Домакините стреляха 50.6% от тройката, реализирайки 10 от 19 шута от далечна дистанция.

Марк Гасол завърши с 32 точки за гостите, но 25 от тях дойдоха още преди почивката. Майк Конли вкара 13, но и той изпитваше затруднения, породени от здравата защита на Дани Грийн, който го тормозеше през цялото време и завърши с 4 чадъра и 2 отнети топки.

Последната победа на Мемфис в плейофите срещу този съперник бе на 29 април 2011, когато Спърс бяха елиминирани още в първия кръг. Балансът помежду им в елиминациите е изцяло на страната на тексаския тим - 15-4.