Рен се върна към победите

Отборът на Рен победи с 2:0 Лил в мач от 33-ия кръг на Лига 1. Бретанците спряха серията си от пет мача без успех и зарадваха феновете на "Роажон Парк". Резултатът бе открит от младата надежда Фирмен Ндомбе още в третата минута, а в средата на първата част Джовани Сио удвои.

Така Рен събра 43 точки в актива си и заема девето място в класирането. Лил от своя страна се надява посредственият за тях сезон да приключи час по-скоро и остава на 14-о място с актив от 37 точки.

Гинган победи с 2:1 Тулуза с попадения на Джими Бриан и Александре Менди веднага след почивката. В средата на втората част Анди Делор намали от дузпа, но това се оказа недостатъчно за нещо повече за тима му. Гинган е осми с 44 точки, докато Тулуза е 11-и с 41.

Метц и Каен си размениха по две попадения в края на мача и така завършиха 2:2. Исмаила Сар и Шейх Диабате бяха точни за домакините, докато за нормандците се разписаха Иван Сантини и Силвио Роделен. Метц е 15-и с 36 точки, докато Каен е с три по-малко на 16-а позиция.