Монпелие спря устрема на Лориен

Отборът на Монпелие победи с 2:0 Лориен в мач от 33-ия кръг на Лига 1. Южняците стигнаха до успеха с две попадения преди почивката. Риад Будбуз откри резултата още в деветата минута, а Исаак Мбенца удвои в 28-ата. През втората част гостите опитаха да се върнат в мача, но пропуски направиха Бенжамен Муканджо и Ромен Филипото и така си търгнаха с празни ръце от "Стад дьо ла Мусон".

По този начин Лориен прекъсна отличната си серия от три поредни победи. Така "Мерлузите" останаха с актив от 31 точки и заемат мястото за плейоф за оставане в елита. Монпелие от своя страна събра 39 и на практика си осигури мястото в Лига 1 и през следващия сезон.