Съндърланд вкара гол след повече от 11 часа, и то корнер, и спечели точка (видео)

Съндърланд вкара първия ги гол след повече от 11 часа и половина суша и дори спечели точка, завършвайки 2:2 с Уест Хам на "Стейдиъм ъф Лайт". Това обаче не увеличава особено шансовете на "черните котки" за спасение, тъй като те остават на последно място, на цели девет точки от спасителни бряг, като до края остават шест кръга.

Андре Аю даде аванс на "чуковете" в петата минута, след като удар на Каръл от въздуха стигна до ганаеца, който отблизо откри. В 26-ата минута Уахби Хазри изравни директно от ъглов удар. Джеймс Колинс отново изведе Уест Хам напред в 47-ата минута, когато засече с глава центриране на Снодграс от корнер, а Фабио Борини изравни в самия край след удар от границата на наказателното поле. Гостите завършиха с човек по-малко, след като в добавеното време Сайм Байръм получи втори жълт картон. Това обаче не успя да помогне на Съндърланд.

"Черните котки" остават на последно място с актив от 21 точки. Уест Хам е 13-и.