Манчестър Сити измести Ливърпул от третото място поне за ден (видео)

Манчестър Сити измести поне за ден Ливърпул от третото място във временното класиране на Премиър лийг, след като победи с 3:0 Саутхамптън като гост. Всичките попадения паднаха през второто полувреме. Капитанът Венсан Компани (55') откри, вкарвайки първия си гол от около 20 месеца. Льорой Сане (77') и Серхио Агуеро (80') оформиха класическите измерения на успеха на "гражданите".

Стивън Дейвис започна за домакините вместо Йорди Класи, а Маноло Габиадини се завърна, след като се възстанови от контузия, получена през миналия месец. Мениджърът на "гражданите" Джосеп Гуардиола бе направил четири промени в своя състав - Венсан Компани, Николас Отаменди, Фернaндиньо и Кевин де Бройне започнаха.

Серхио Агуеро получи две ранни възможности за Сити, но не успя да извлече максимума от тях. В 36-ата минута аржентинецът проби добре отляво, след което центрира меко към Давид Силва, който отблизо стреля встрани. Минута по-късно Сане излезе очи в очи с Форстър. Стражът се хвърли и изби, като повторенията показаха, че закачи и топката, и крака на своя съперник. Главният рефер Нийл Суорбрик отсъди корнер в тази ситуация.

Тадич пропусна най-добрата възможност за домакините преди почивката.

В крайна сметка първото полувреме завърши без нито един точен удар към една от двете врати.

В 55-ата минута Форстър изби много опасен удар на Навас от около 25 метра. При последвалия корнер Венсан Компани засече с глава, вкарвайки първия си гол от август 2015-а. Пет минути след това белгиецът получи шанс да вкара второ попадение, този път след удар с крак, но изстрелът му бе блокиран малко пред голлинията.

Саутхамптън опита натиск, но това даде шанс на "гражданите" да организират опасни контраатаки. Точно след такава Сити удвои аванса си. Силва изведе Де Бройне отдясно, а белгиецът пусна към Сане, който имаше лесна задача. Три минути след това Агуеро оформи класиката, след като засече с глава отблизо поредното перфектно центриране на Де Бройне.

Манчестър Сити излезе на трето място с актив от 64 точки - една пред отбора на Ливърпул, който утре гостува не Уест Бромич. Саутхамптън заема деветата позиция.