Уотфорд усложни още повече ситуацията на Суонзи (видео)

Отборът на Уотфорд победи с 1:0 Суонзи в двубой от 33-ия кръг на Премиър лийг. Двата тима изиграха равностоен двубой, но домакините успяха да се възползват по-добре от възможностите си и съумяха да отбележат един гол, който се оказа достатъчен за спечелването на три точки.

През първата част срещата се водеше предимно в средата на терена, като и двата тима имаха по няколко удобни положения за гол. В самия край на полувремето обаче защитата на гостите сбърка фатално. Алфи Моусън позволи на Етиен Капу да му открадне топката в близост до наказателното поле. Французинът напредна и стреля, но Лукаш Фабиански парира удара му. При добавката обаче халфът не сбърка и вкара.

След почивката двубоят продължи да бъде равностоен, но опасните положения пред двете врати се сведоха до няколко далечни удара. Така до ново попадение не се стигна и така домакините се поздравиха с победа.

По този начин Уотфорд събра 40 точки и вече се намира на комфортното десето място, което на практика му гарантира мястото в елита и през следващия сезон. Ситуацията на Суонзи пък става все по-сложна след третата поредна загуба и отборът остава в опасната зона с 28. Все пак спасението за момента е само на две точки, но "лебедите" се нуждаят спешно от подобряване в представянето, ако искат да запазят елитния си статут и догодина.