Феноменален обрат остави Славия в борбата за Европа, герой на България с първи гол (видео)

Отборът на Славия постигна знаменит обрат. Играчите на Владимир Иванов записаха драматичен успех с 4:3 като гост на последния в елита Монтана. Под светлините на прожекторите се озова героят на юношеския национален отбор на България Калоян Кръстев, който заби третия гол в срещата. В главно действащо лице се превърна и Иван Минчев. Халфът вкара две попадения от фаул във вратата на Монтана.

Другите голове бяха дело на Наско Милев (10'), Атанас Илиев (22'), Андреа Христов си отбеляза автогол в началото на втората част. 3:1 направи новият нападател на Монтана Саер Сане в 57-ата минута, за да дойдат моментите на Иван Минчев и Калоян Кръстев, които донесоха драматичните три точки за гостите от София.

Самият мач започна по-добре за Славия. Още в 6-ата минута бранителят на Монтана Бамба направи груба грешка, но от нея не се възползва Ивайло Димитров, който пробва да прехвърли Неманя Счекич, но кълбото мина далеч от целта.

Логичното се случи в 10-ата минута, когато Георги Пашов намери по крилото Ивайло Димитров, който проби и центрира в наказателното поле към Наско Милев, младият нападател без да се замисли прати топката в мрежата на "сините". Това е първият гол за бившия нападател за Ботев (Пловдив) с екипа на "белите".

В 13-ата минута играчите на Атанас Джамбазки бяха близо до изравнителния гол. Атанас Илиев изведе Саер Сане, който надигра бранителите на Славия, но шутът му срещна страничния стълб. В 22-ата минута Монтана върна гола. Един от най-добрите в първите минути на срещата Сергей Георгиев се включи мощно по десния фланг и извади топката към Атанас Илиев, който изравни резултата на градския стадион в Ловеч.

В 39-ата минута крилото на Славия Божидар Васев направи непростим пропуск. Бившият играч на Монтана Иван Минчев намери перфектно в наказателното поле младия футболист, който шутира много слабо и Счекич се намеси.

Секунди по-късно Георги Петков направи дузпа срещу Сергей Георгиев. Зад топката застана Саер Сане, който пропусна от бялата точка. Опитният страж на "белите" демонстрира качества, спасявайки удара на снажния нападател.

Втората част започна фантастично за домакините. Резервата Петър Атанасов получи топка от Сане в наказателното поле и шутира, но Андреа Христов протегна крак и отклони кълбото в собствената си врата. В 57-ата минута Георгиев направи пореден добър пробив, центрира към Атанас Илиев, който малко случайно върна към Сане, който с бомбен удар заби втория си гол в елита.

В 62-ата минута "белите" върнаха едно попадение. Атакуващият халф на тима Иван Минчев матира Счекич, след като изпълни перфектно пряк свободен удар. Три минути по-късно резервата Калоян Кръстев изравни резултата на стадиона в Ловеч. Юношеският национал вкара първия си гол в елита.

В 80-ата минута Монтана бе близо до четвърти гол. Резервата Веселинов се озова на стрелкова позиция, но младият футболист пропусна да накаже Петков. Секунди по-късно Славия стигна до феноменален обрат! Халфът Иван Минчев вкара още един гол в мрежата Счекич. Полузащитникът заби втория си гол от фаул в двубоя. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка от втория мач от Група "А" на Първа лига.