Созопол спря серията на Спартак (Плевен)

Четвъртият във временното класиране на Втора лига Созопол победи трудно Спартак (Плевен) с 3:1 в двубой от 24-ия кръг на първенството.

Домакините поведоха още в 18-ата минута, когато Ангел Делчев бе точен с глава. Защитникът засече центриране от фаул, като отбеляза своето първо попадение. Минута по-рано звездата на гостите Крис Гади бе заменен от Велимир Попчев, след като получи травма.

През втората част Георги Чакъров изравни за плевенчани. Това се случи в 72-ата минута, а нападателят има вече две попадения тази пролет. Созопол натисна в следващите минути и все пак стигна до победата с нови два гола. Резервата Деян Христов се разписа за 2:1 в 82-ата минута, халфът има вече пет гола за тима в първенството. В даденото продължение Якуб Идризов оформи крайното 3:1 с втория си гол в тази кампания.

Созопол се доближи на точка от третия Витоша (Бистрица) след 12-ия си успех. Тимът има вече 42 точки, докато играчите на Костадин Ангелов са с 43 точки, но и мач по-малко.

Спартак (Плевен) прекъсна серията си от четири мача без поражение. Отборът на Александър Георгиев остана на 14-то място с 27 точки.

Созопол - Спартак (Плевен) 3:1
1:0  Делчев (17)
1:1  Чакъров (72)
2:1  Христов (82)
3:1  Идризов (90)