Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

Берое не успя да свали Пирин от върха (видео)

Берое не успя да оглави класирането в група "Б" на втората шестица в Първа лига, след като завърши 1:1 при домакинството си на лидера Пирин и разликата от две точки между двата отбора се запази.

Гостите поведоха с гол на Димитър Благов (25), а в 41-ата минута Жуниор Мапуку изравни.

В даденото от рефера триминутно продължение на мача заралии имаха отличен шанс да спечелят трите точки, но шут на Радослав Кирилов от 15-16 метра профуча на сантиметри покрай лявата греда на благоевградската врата.

През първата част домакините имаха сериозни претенции към реферите за непоказан червен картон на вратаря Макенджиев и спряна голова атака с несъществуваща засада.

Иначе срещата започна равностойно. Първата по-интересна ситуация дойде в 12-ата минута, когато Карачанаков стреля от фаул, но над вратата. Само 120 секунди по-късно Мапуку осъществи самостоятелен пробив и стреля силно в близкия ъгъл на Макенджиев, но стражът на благоевградчани внимаваше и спаси.

В 17-ата минута Макенджиев излезе извън наказателното поле да избие с глава дълго подаване към Мапуку, но не прецени добре ситуацията, размина се с топката и се наложи да извърши фаул. Реферът Николай Йорданов му показа само жълт картон, тъй като прецени, че зад вратаря защитникът на Пирин Стилян Николов е имал възможност пръв да достигне до топката.

Натискът на домакините продължи и в 19-ата минута Охене можеше да реализира, но изпусна очи в очи с гостуващия страж.

В 24-ата минута страничният рефер Андрей Николов ощети заралии, спирайки им опасна атака с несъществуваща засада, която почти сигурно щеше да завърши с гол.

В ответната атака гостите откриха резултата. Станислав Костов изведе Благов и той промуши топката покрай Перниш за 0:1.

Половин час след първия съдийски сигнал Карачанаков можеше да изравни, но Макенджиев спаси неговия изстрел.

Натискът на Берое даде резултат в 41-ата минута, когато Жуниор Мапуку изравни. Тогава Райнов изрита топката в предни позиции, централният бранител на орлетата Стилян Николов се засуети, позволявайки на тарана на домакините да го изпревари и да излезе очи в очи с Макенджиев. Последва техничен шут на Мапуку в долния ляв ъгъл за 1:1.

След почивката Берое отново играеше по-активно, но головите положения бяха рядкост. Все пак в 81-ата минута Мапуку можеше да вкара след добро изпълнение на фаул, но топката се удари от външната страна на мрежата.

Малко по-късно реферът Николай Йорданов не отсъди нарисуван фаул в полза на гостите в дъгата на Берое, тъй като Пенев закъсня и събори резервата Тони Тасев.

Така се стигна до последните секунди на даденото от съдията триминутно продължение, когато Берое получи право да изпълни фаул. Последва центриране и разбъркване, след което топката се озова в краката на Кирилов. Той стреля опасно по земя, но покрай вратата.

БЕРОЕ - ПИРИН 1:1