Левски спря негативната си серия срещу шампионите на "Лудогорец Арена" (видео+галерия)

Дербито от втория кръг на шампионския плейоф в Първа лига между Лудогорец и Левски завърши без победител. Двата тима си разделиха по едно полувреме, но въпреки това не си отбелязаха гол. Срещата завърши 0:0, а "сините" играха последните 15 минути с човек по-малко, тъй като Мехди Бурабия бе изгонен за втори жълт картон.

През първата част Левски имаше основателни претенции за дузпа срещу Бабатунде Адениджи в 24-ата минута (видео), а секунди след това Димитър Пиргов не бе изгонен от Ивайло Стоянов за втори жълт картон.

Така "сините" прекъснаха серията си от пет поредни загуби в шампионата на "Лудогорец Арена". За последно столичани не допуснаха гол срещу "орлите" на техния стадион в първенството на 7 декември 2013 година, когато 26-кратните шампиони на България извоюваха единствената си победа в Разград. Лидерът в родния елит пък втори пореден мач не се разписа пред своя публика, след като отстъпи с 0:1 от Дунав (Русе) предния кръг. Въпреки това Лудогорец остана на върха с актив от 68 точки, докато столичани имат вече 55 точки, като заемат второ място.

Лудогорец - Левски Шампионите отново бяха без никакви български футболисти в състава си, като Йордан Минев, който се очакваше да бъде титуляр, изненадващо отпадна от групата. Така Георги Дерменджиев заложи на 11 чужденци, а седем от тях бяха бразилци, а след това влязоха още двама. Специалистът направи три промени от загубата срещу русенци. Кафу, Паломино и Анисе смениха Натанел, Игор Пластун и Мисиджан. Лукас Саша пък замени Натанаел в лявата зона на защитата.

Лудогорец - Левски Николай Митов направи две промени от разгрома с 5:0 над Локомотив (Пловдив). Бабатунде и Минев се завърнаха в стартовите 11, а Георги Костадинов и Станислав Иванов пропуснаха среща. Специалистът пък реши именно отдясно да атакува, като това се оказа ключово, тъй като през първото полувреме "сините" имаха инициативата и атакува по-сериозно. Домакините бяха видимо изненадани от сериозната преса, която налагаха столичани в схемата 4-1-4-1, където на върха на атаката бе Антонио Аниете.

Божидар Краев бе близо до попадение в шестата минута, но Ренан спаси. В 24-ата минута гостите поискаха дузпа. Бабатунде получи топката от Александров, като Анисе прибра крака си, но въпреки това спъна нападателя. Ивайло Стоянов не посочи бялата точка, а секунди след това Пиргов, който имаше вече жълт картон, фаулира отзад Кешерю. Реферът обаче не показа червен картон.

Левски стоеше по-добре, като пробва няколко удара, но встрани от целта. В 42-ата минута Ренан направи страхотно спасяване. Бабатунде стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на защитник и прехвърли бразилския страж, който направи крачка назад и със сетни усилия изби топката над горната греда.

113 Лудогорец - Левски
На почивката капитанът на гостите Веселин Минев бе заменен от младия опорен халф Ивайло Найденов, тъй като бе получил травма в прасеца. Ветеранът получи през първата част картон, който го вади от срещата с Дунав. Това предизвика вътрешни рокади в състава на "сините", като Роман Прохазка отиде десен защитник, а Сашо Александров заигра отляво.
Агитката на "орлите" пък опъна за първи път
голяма хореография, която бе пусната от козирката на трибуна "Моци"
.
Втората част домакините вдигнаха оборотите, като "сините" трудно стигаха до противниковата врата, след като цяло първо полувреме имаха инициативата.
Антон Огнянов смени Антонио Аниете в 65-ата минута, а в 71-ата минута Джонатан Кафу пропусна най-добрата възможност за "орлите". Нападателят стреля от 15 метра, но Николай Кръстев без особени проблеми спаси. Именно това бе първият удар във вратата на гостите.

Лудогорец - Левски Малко след това Бурабия бе изгонен. Халфът на столичани си вдигна крака срещу Кампаняро, като бе санкциониран с втори жълт картон. Оставащите минути "сините" изпитваха повече проблеми, но въпреки това в 83-ата минута Антон Огнянов стреля лошо от добра позиция.

Следващите минути Лудогорец натисна и завърши с няколко удара. Кешерю, резервите Вирджал Мисиджан и Жуниор Кишида, и отново Кешерю в рамките на четири минути пробваха изстрели към вратата на Кръстев, но без успех.

Младият Найденов се бореше с всички сили, въпреки че му бе разбит носа, но нови положения нямаше.

Лудогорец - Левски Така срещата завърши 0:0, като за първи път нямаше победител в дербито на "Лудогорец Арена" от влизането на разградчани в елита през лятото на 2011 година. Досега двата тима имаха едно 0:0 на "Георги Аспарухов" при откриването на новата трибуна през април 2016 година, както и едно в Разград, но в турнира за Купата на България през 2015 година, когато първият полуфинал завърши без попадения, а след това "сините" биха с гол в 93-ата минута. Левски остана с едва четири победи срещу "орлите", равенствата са три, а победите за Лудогорец в сблъсъците между "сини" и "зелени" за първенство са 10.

Следващият кръг на Лудогорец излиза на "Българския армия" срещу ЦСКА-София, докато столичани приемат Дунав (Русе) на 21 април в битката за местата даващи право на участие в Европа.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 0:0