Локомотив (Горна Оряховица) и Нефтохимик не намериха как да се победят (видео)

Отборите на Локомотив (Горна Оряховица) и Нефтохимик завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от Група “Б” на втората осмица на Първа лига. Двата тима си размениха по един гол през първата част, а през второто полувреме имаха по няколко удобни положения за спечелване на трите точки, но малко не им достигна.

Резултатът бе открит от гостите в 21-ата минута. Тогава Владислав Романов бе изведен по лявото крило и намери с пас Венцислав Христов сам срещу вратаря, който лесно реализира за 1:0 в полза на тима от Бургас.

В 36-ата минута обаче домакините изравниха. При едно центриране от фаул на Мохамед Бен Отоман вратарят Янко Георгиев излезе неразчетено и не успя да стигне до топката. Това обаче направи Аристоте Фунду и с глава я прати в опразнената врата.

До края на първата част домакините можеха да стигнат до пълен обрат, но удари на Игор Джоман и Рахави Кифуети бяха спасени отлично от Герогиев.

През втората част Локомотив бе по-активният тим през по-голямата част от времето, като в средата на полувремето и гредата помогна на Нафтата. Фунду намери Кифуети, но той не успя да засече добре топката и тя удари гредата преди да излезе в аут. В самия край на мача дойде и най-чистото положение за гостите. При един пряк-свободен удар Йордан Йорданов стреля точно, но Николай Банков показа рефлекс и изби в корнер.

Така двата отбора остават на една точка разстояние в класирането на Група “Б”. Нефтохимик е с 27, докато Локомотив е с 26.

ЛОКОМОТИВ (ГО) - НЕФТОХИМИК 1:1
0:1 Христов (21)
1:1 Фунду (36)