Дузпи пак разплакаха Левски, Лудогорец с втора купа (видео)

Само два дни, след като тимът на Левски при набор 2001 година загуби с 3:4 финала за купата на БФС срещу Ботев (Пловдив) след изпълнения на дузпи, вторият финалист през тази година на "сините" - при набор 2003 година, също отстъпи след 11 метрови наказателни удари. Това се случи след 20 изпълнени дузпи на финала във Велико Търново, в който тимът на Лудогорец триумфира с 10:9, а редовното време завърши 1:1.

Така във втори пореден ден школата на "орлите" взима купата, след като вчера това сториха и техните батковци от набор 1999, които победиха с 3:1 връстниците си от Черно море на "Трейс Арена", а успехът им гарантира участие в Шампионската лига през лятото.

Лудогорец взе купата на БФС след дузпи срещу Левски при набор 2003 Големият талант в школата на Левски Даниел Начев бе точен в 10-ата минута от фаул. Нападателят Людмил Неделчев пък изравни в 46-ата минута, а до края на срещата попадения нямаше и се стигна до рулетката на дузпите.

Отборът воден от Красимир Петров влезе, като фаворит в срещата, предвид добрите изяви на този отбор последните три години. Още в 10-ата минута "сините" поведоха след отлично изпълнение на пряк свободен удар. Начев стреля над стената, като не остави шансове на Мартин Петков.

Лудогорец взе купата на БФС след дузпи срещу Левски при набор 2003 Голът стресна "орлите", които играеха доста припряно, докато столичани държаха инициативата на терена. Мартин Хайдаров от Левски бе близо до втори гол преди края на първата част, но Петков показа добър рефлекс и спаси.

Втората част започна с по-голяма увереност на играчите на Тодор Живондов, които създадоха няколко атаки, а в 11-та минута на втората част стигнаха до изравнителен гол. Негов автор стана Людмил Неделчев, който прати топката в мрежата, след като Костадинов му свали топката, която бе центрирана отдясно от Владимиров.

Лудогорец взе купата на БФС след дузпи срещу Левски при набор 2003 Попадението стресна Левски, който се опита да си върне преднината. Тимът от столицата не показа обичайната си игра, но въпреки това стигна до няколко възможности, които бяха пропуснати, въпреки че вратарят Петков се размина на два пъти с коженото кълбо.

Голмайстор на Лудогорец се контузи и бе заменен, а последните минути, доста нарушение накъсаха срещата. Капитанът на разградчани Юлиян Маноловски също напусна с травма. Левски все пък търсеше до последната 70-ата минута победата, но не успя да стигне до такава, като всичко трябваше да се реши с дузпи.

Начев стреля първи и даде преднина на Левски, Кристиян Костадинов и Хайдаров също бяха точни. При 2:1 за "сините" при дузпите, вратарят на столичани Иван Андонов спаси удар на Маринов. До петото изпълнение на "сините" нямаше грешка. Зад топката застана резервата Димитър Керин, който се появи няколко минути преди края, за да бие дузпа. Деветката на "сините" излъга вратаря, но топката се отби в дясната греда и излезе в аут. Тодоров пък бе точен и започнаха ударите до грешка.

Лудогорец взе купата на БФС след дузпи срещу Левски при набор 2003 Последваха осем точни удара от двата тима. При резултат 8:8 при дузпите Петър Войнов стреля, но Мартин Петков спаси. Младият страж се побърка от радост, тъй като си мислеше, че е донесъл купата на своя тим. Наложи се съдията Радослав Гидженов да го връща, като дори му показа жълт картон, след като бе свалил своята фланелка.

Това обаче нямаше знамение, тъй като Божидар Владимиров бе точен, като прати на седмото небе Лудогорец, а в същия момент потопи в сълзи момчетата на Краси Петров.

Лудогорец взе купата на БФС след дузпи срещу Левски при набор 2003 ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1 (8:9 при дузпите, общ резултат 9:10)
1:0  Начев (10)
1:1  Неделчев (46)