ЦСКА-София изпусна много, но би 10 от Локо Пд - реферът с голяма издънка (видео)

ЦСКА-София изпусна куп положения, но в крайна сметка успя да надиграе с 2:1 Локомотив в Пловдив и по този начин записа втори пореден успех в плейофната фаза на първенството.

Гостите поведоха с гол на Николай Бодуров в началото на двубоя, но Димо Бакалов изравни в 36-ата минута. Последваха няколко сериозни пропуска пред вратата на Локо за да дойде 71-ата минута, в която Густаво Кулма вкара победното попадение за своя отбор.

Не без значение за развитието на мача бяха и отсъжданията на главния съдия Станислав Ставров. В 38-ата минута той показа директен червен картон на Умарбаев за спречкване с Давид Симао. В тази ситуация реферът прецени, че футболистът на домакините е ударил своя съперник и реши да го изгони, а на португалеца показа жълт картон.

Локомотив (Пд) - ЦСКА - София Само три минути по-късно Давид Симао извърши груб фаул срещу Дани Кики и трябваше да получи минимум жълт картон, но Ставров се усети, че това ще му е втори и му го спести.

Иначе червените започнаха по-добре срещата и заслужено откриха резултата още в 11-ата минута. Тогава Кирил Десподов центрира от фаул, Бодуров стреля с глава, стражът на домакините Илко Пиргов не се намеси добре и топката влетя в неговата мрежа - 1:0 за ЦСКА-София.

В 22-ата минута гостите за малко не удвоиха своята преднина. Тогава Бодуров отправи истински снаряд, който се удари в дясната греда, чукна се в плонжиралия вратар на Локо, но не влезе в мрежата му за втори път.

Противно на футболната логика Локомотив успя да изравни в 36-ата минута. Централният бранител на червените Рафаел Перес допусна топката да му бъде отнета от Мартин Камбуров в центъра на терена. Таранът на смърфовете напредна и изведе брилянтно Димо Бакалов, който очи в очи с Китанов без проблем вкара за 1:1.
Локомотив (Пд) - ЦСКА - София След попадението Давид Симао и Умарбаев се сбутаха, за което реферът Станислав Ставров вдигна червен картон на футболиста на домакините и декорира в жълто този на гостите. Това вбеси пловдивчани, които се нахвърлиха на съдията, претендирайки, че именно Симао е провокирал своя съперник и той също е трябвало да бъде изгонен.

В 41-ата минута Давид Симао извърши изключително грубо нарушение срещу Дани Кики, за което можеше да получи дори директен червен картон. Съдията обаче не му показа картон, тъй като при декорация и в жълто, португалецът също трябваше да напусне терена, защото три минути по-рано вече бе получил такъв.

След първите 45 минути публиката на смърфовете изрази недоволството си от реферите с викове "Мафия!".

Втората част започна с натиск на червените. В 52-ата минута след центриране топката достигна до непокрития Руи Педро, който опита прехвърлящ изстрел от малък ъгъл, но Пиргов изби в корнер.

Пет минути по-късно пред гостите се откри нова добра възможност за гол, когато Манолев намери добре Руи Педро в наказателното поле на Локо, португалецът пробва да вкара с шпагат, но сантиметри го разделиха от целта.
Локомотив (Пд) - ЦСКА - София Секунди по-късно и Перес можеше да вкара, но отигра нескопосано едно добро положение и пропусна от 5-6 метра. В 68-ата минута и Меркадо пропусна, когато не уцели празната врата след удар с глава от 6-7 метра.

Логичното се случи в 71-ата минута, когато ЦСКА-София вкара втори гол. Това стори Густаво Кулма, разписвайки се с шут извън границата на наказателното поле.

До края на срещата гостите не допуснаха положения пред своята врата, в в даденото от рефера двеминутно продължение на срещата те поискаха да получат дузпа за нарешение на Виданов срещу резервата Кевин Меркадо, но Ставров вдигна жълт картон на нападателя за симулация.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА-СОФИЯ 1:2