Ман Юнайтед изпусна победата в Белгия (видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед пропусна да спечели ценен успех при визитата си на Андерлехт в първи мач от четвъртфиналите на Лига Европа. “Червените дяволи” водеха с 1:0 до 86-ата минута и привидно контролираха действията на терена, но допуснаха изравняване с първия удар в рамките на вратата си. Хенрик Мхитарян откри за англичаните през първата част, но Леандер Дендонкер върна надеждите на белгийците.

През първото полувреме гостите бяха по-активният тим през по-голямата част от времето. На два пъти англичаните бяха близо до гола, но добавка на Маркъс Рашфорд срещна гредата, а след това Рубен спаси удар на Златан Ибрахимович от близка дистанция. Все пак резултатът бе открит от “червените дяволи” в 37-ата минута. Тогава удар на Рашфорд бе избит от Рубен, но Хенрик Мхитарян се оказа на подходящо място и от малък ъгъл вкара.

През втората част Юнайтед държеше мача под контрол и на няколко пъти можеше да удвои преднината си, като най-близо бе Пол Погба, чийто удар от удобна позиция обаче мина покрай вратата. В края на мача гостите намалиха оборотите и започнаха да пестят сили в очакване на последния съдийски сигнал, което им изигра лоша шега. Андерлехт издебна своя момент четири минути преди края на редовното време. Иван Обрадович центрира отлично към Дендонкер, който с глава прониза Серхио Ромеро.

В крайна сметка Юнайтед си тръгва с противоречиви чувства от Белгия. Играчите на Жозе Моуриньо постигнаха добър турнирен резултат преди реванша в Манчестър, но с оглед на показаното могат да съжаляват, че не взеха победата. Андерлехт от своя страна хвърли много сили в борбата с по-класния съперник и може да бъде доволен, че запазва шансове за класиране напред.