Атлетико прекърши Лестър със спорна дузпа, интригата остава (видео + галерия)

Атлетико Мадрид се наложи с 1:0 над Лестър на своя стадион "Висенте Калдерон" в първа четвъртфинална среща от Шампионската лига. Антоан Гризман от дузпа в 28-ата минута донесе победата на испанците, но английският първенец запазва шансове да обърне нещата в реванша.

Още в 4-ата минута "дюшекчиите" бяха много близо до това да излязат напред в резултата. Халфът Коке получи топката от Антоан Гризман и с прекрасен изстрел извън наказателното поле уцели греда. Малко след това пък Яник Ферейра Караско стреля в аут с удар от въздуха от близко разстояние.

През целия мач играчите на Крейг Шекспир така и не създадоха 100-процентово положение за гол, но и "дюшекчиите" не успяваха да сътворят достатъчно опасности за вратата на Каспер Шмайхел.

В 28-ата минута Атлетико поведе с 1:0 в резултата след гол от дузпа на Антоан Гризман. След светкавична контраатака Гризман пое топката още в своята половина, напредна и около границата на наказателното поле бе съборен от Марк Олбрайтън. Реферът Йонас Ериксон прецени, че нарушението е било извършено в пеналтерията и посочи бялата точка, а ТВ повторенията показаха, че решението му е било доста спорно. Така или иначе Гризман не сбърка и изведе тима на Диего Симеоне напред в резултата.

Четвърт час след почивката Фернандо Торес можеше да направи резултата 2:0, но се подхлъзна точно преди да нанесе удар.

Две минути преди края резервата Анхел Корея застраши вратата на Каспер Шмайхел, но до попадение не се стигна.

В крайна сметка, Атлетико се поздрави с минимална, но ценна турнира победа, като не позволи на "лисиците" да отбележат така важния гол на чужд терен.

АТЛЕТИКО М - ЛЕСТЪР 1:0
1:0 Гризман (28-д)