Етър се върна на върха, "виолетовите" отнесоха Лудогорец 2

Отборът на Етър се върна на върха във Втора лига. Тимът на играещия треньор Станислав Генчев разби с 3:0 Лудогорец 2 в мач от 23-ия кръг на първенството. Двубоят се игра на стадион "Ивайло", а головете за "виолетовите" бяха дело на Тихомир Кънев (29), Цветомир Тодоров (34) и Иван Скерлев (57).
Младокът Денислав Мицаков напредна отдясно и стреля силно, а Тихомир Кънев довкара топката в мрежата за 1:0 в 29-ата минута. Попадението бе негово първо за сезона.

Пет минути по-късно Тодоров матира Даниел Наумов. Халфът изненада капитана на юношите на България до 19 години с удар от 25 метра. Попадението бе негово седмо за сезона от 21 мача.
През втората част Иван Скерлев направи 3:0 в 57-ата минута. Защитникът бе точен с глава след центриране от корнер, като вече има три гола през тази кампания.

Малко след това Славчо Шоколаров се размина с почетен гол. Последните 25 минути Етър продължи да търси гол, като футболистите на Радослав Здравков се разминаха на няколко пъти с четвърто попадение. Ветеранът Тодор Колев се появи на терена и пропусна, Иван Стоянов също, а Джихат Кямил удари гредата, след като преди това Наумов изби с крак.

Етър вече има 48 точки, докато Септември остана с 46. Лудогорец 2 пък записа второ поредно поражение далеч от Разград, като остана с 30 точки на 10-то място.

ЕТЪР (ВЕЛИКО ТЪРНОВО) - ЛУДОГОРЕЦ 2 3:0
1:0 Кънев (29)
2:0 Тодоров (34)
3:0 Скерлев (57)