Банско с втора победа тази пролет

Отборът на Банско победи у дома Несебър с 2:0 в среща от 23-ия кръг на Втора лига. Головете за победата вкараха след 15 минути игра дошлия през зимната пауза Калоян Бонев и Атанас Чепилов в последната минута .

Срещата се игра в понеделник ,след като домакините от Банско откликнаха на молбата на Несебър срещата да не се играе в събота заради проблеми с клубния автобус. Футболистите от планинския курорт излязоха на терена и със специални фланелки в подкрепа на юношата на Пирин Благоевград Васил Мадолев. Той се нуждае от средства за трансплантация на бъбрек и на входа на стадиона бяха поставени специални кутии за да могат и зрителите да дарят средства. Преди седмица освен Пирин Благоевград и Пирин Разлог подкрепи събра средства за Мадолев.

Срещата започна със силен домакински натиск.Въпреки че са почти сигурни изпадащи момчетата на Петко Медвецки пропуснаха добри положения чрез Атанас Чепилов и Стоян Кадифчин, имаха  и инициативата.Бившият футболист на Локомотив София Калоян Бонев откри, след като направи добавка отблизо при удар на  Чепилов. За гостите ще се запомни само един опасен удар на Джунейт Яшар.

През второто полувреме и двата отбора имаха доста възможности. В последните 10 минути Чепилов и Христо Кирев пропуснаха за Банско сами срещу вратаря Росен Андонов. Все пак в последната минута Кирев подаде при една контраатака на Чепилов и той отблизо не сбърка.