Локомотив (София) пак мачка в "Надежда" (видео+галерия)

Отборът на Локомотив (София) постигна седма поредна победа в "Надежда". "Железничарите" надделяха с 2:0 над Ботев (Враца) в мач 23-ия кръг на Втора лига. Дани Васев бе точен в 12-ата минута, а Димитър Георгиев удвои в 18-ата минута.

Така тимът на домакините има вече седем поредни победи на стадион "Локомотив", като в последните шест двубоя пред своите фенове, Александър Любенов не е допуснал гол.

Локомотив се изкачи на шесто място с 35 точки, а врачани останаха на девето място с 31 точки.
Локомотив (София) - Ботев(Враца)
Играчите на Явор Вълчинов бяха прекалено мотивирани, след като загубиха с 1:3 от Етър в предния кръг. Той заложи на Илия Димитров, Даниел Васев, Даниел Пеев и Димитър Георгиев в атака от първата минута.

Локомотив (София) - Ботев(Враца) Това даде резултат, като в 12-ата минута Васев бе точен. Георгиев стреля, Христо Митов изби, а синът на Димитър Васев бе най-съобразителен и даде аванс на своя тим. 22-годишният футболист се засили към наставника на гостите Сашо Ангелов, като се доближи до него и му каза нещо, като трябваше съотборниците му да го отдалечат. Както е известно, треньорът го изгони от Враца, а юношата на Локомотив видимо не е забравил това.

Локомотив (София) - Ботев(Враца) Шест минути по-късно завърналият се в игра след счупването на ръката Георгиев, вкара своя 11-и гол за сезона. Той бе намерен много технично от Пеев, след което стреля, а топката рикошира в ръката на защитника Мариян Иванов и спря в мрежата.

Локомотив (София) - Ботев(Враца) Локомотив продължи да играе по-добре, но нов гол преди почивката нямаше. Тодор Чаворски се появи на терена в 28-ата минута, а на почивката влезе и Любомир Танев, който разочарова и бе заменен преди края на срещата от младия Адриан Краев. Братът на Божидар Краев бе нападател, но нямаше възможност за гол.

Такава обаче имаше пред Илия Димитров, който сам срещу Митов пропусна. Георгиев също можеше да вкара втори гол, но въпреки това Локомотив спечели с 2:0, а Любенов, който трябваше да се намесва чак в края, отново запази мрежата си суха при домакинство на отбора.
ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:0
1:0 Васев (12)
2:0 Георгиев (18)