Лас Палмас разгроми Бетис (видео)

След две поредни загуби в Ла Лига, Лас Палмас зарадва феновете си с убедителна победа срещу гостуващия Бетис с 4:1. Отборът на Кике Сетиен демонстрира много идеи в атака и тотално надигра севилци, които се намират в слаба форма, но все още са далеч от зоната на изпадащите.

Гостите удържаха нулевото равенство до самия край на първото полувреме, но в 44-ата минута Висенте Гомес изпревари вратаря Антонио Адан и откри резултата. Малко след подновяването на играта Кевин-Принс Боатенг изскочи зад защитата и покачи на 2:0, а в 62-ата минута Жонатан Виера мина като на парад между няколко защитници и уби окончателно интригата.
До края остана време Хесе Родригес да реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него, а в 88-ата минута Рафа Наваро вкара гола на честта за Бетис с мощен шут под гредата.

В класирането Лас Палмас е на 13-то място с 38 точки, а Бетис заема 15-та позиция с 31 точки.