Сент Етиен не успя да се доближи до Европа

Отборите на Сент Етиен и Нант завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 32-ия кръг на Лига 1. Един от трансферните удари на зимата - Прежюс Накулма, откри за “канарчетата” в началото на срещата, но след почивката “зелените” се активизираха и наложиха натиск, който даде резултат в 70-ата минута. Тогава Бенжамен Корне бе точен и донесе точката на домакините.

В класирането Сент Етиен е на седмо място и пропусна отличен шанс да се доближи до местата, даващи право на участие в Европа през следващия сезон. “Зелените” са с 45 точки, докато петият Бордо е с 49. Нант от своя страна е с 42 на девето място.