Марица се отдалечи от Втора лига

Отборът на Марица загуби злощастно с 1:0 при гостуването на Свиленград в мач от 25-ти кръг от първенството в Трета лига - Югоизточна група. “Жълто-сините” не направиха добър мач и загубиха, макар все пак двубоят да беше равностоен. Двубоят на стадион “Колодрума” бе с малко голови положения.
През първата част двата отбора показаха много борба по терена. Домакините се бранеха организирано и въпреки, че играчите на “Марица” владееха повече топката, положенията не бяха много. В 44-та минута, при едно от най-изгодните за гол положения за “Марица”, Венцислав Гюзелев беше изведен сам срещу стража на домакините, но точно преди да нанесе своя удар той беше спънат отзад от състезател на “Свиленград” точно на границата на наказателното поле. Бургаския съдия Валентин Железов обаче не отсъди дори и фаул, тъй като, ако го беше направил трябваше да изгони провинилия се играч. Така първото полувреме приключи при резултат 0:0.
Втората част не се различаваше особено от първата. Пловдивчани се опитаха да стигнат до успеха, но трудно стигаха до стрелкови позиции. Все пак те имаха шансове - на няколко пъти след статични положения, както и 3-4 добри удара от средна и далечна дистанция. Домакините, които разчита предимно на дълги подавания, също създадоха няколко опасности пред Илия Николов. В 81-та минута домакините получиха правото да изпълнят свободен удар в близост до страничната линия. Последва остро и много опасно центриране, Даниел Спасов опита да избие топката с глава в корнер, но за съжаление на маричани тя влетя във вратата на Илия Николов.

След гола футбол на стадион “Колодрума” не се игра. Домакините бавеха играта, чрез лежане по терена и безкрайно разкарване на топката. Така в крайна сметка именно те стигнаха до успеха, реализирайки най-тежкия сценарии за Марица в този кръг - загуба за пловдивчани и победа за лидера Загорец.
Марица остава на втора позиция с 54 точки, вече на шест зад Загорец и на точка пред ОФК Карнобат. Четвърти е Розова долина с 52. В следващия кръг, на 14-ти април, съставът на Марица приема ОФК Карнобат. Двубоят е от 17 часа на стадион “Марица” в Пловдив. По същото време “Загорец” приема Гигант (Съединение).