Петев стигна само до равен в дербито за титлата в Хърватия

Отборът на Динамо (Загреб) се добра само до равенство в големия сблъсък с лидера в класирането Риека. Срещата завърши при резултат 1:1, който запазва статуквото в таблицата, като домакините продължават да водят с 4 точки на своя съперник.

Двата тима се бяха захапали здраво и първото полувреме завърши без голове.

През второто полувреме Риека успя да открие резултата в 68-ата минута с попадение на Франко Андрияшевич. В 86-ата минута Самир все пак измъкна гостите с изравнителен гол за крайното 1:1.

Така след 27 изиграни мача в първенството Риека има 69 точки на върха в класирането, а Динемо Загреб остава втори с 65 точки.