Севиля се окопити в мач с шест гола

Отборът на Севиля напомни за силата си при победа с 4:2 като домакин на Депортиво Ла Коруня в дуел от 31-ия кръг на испанското първенство. В предишните си пет шампионатни срещи възпитаниците на Хорхе Сампаоли нямаха победа. Пет от шестте гола днес паднаха през първото полувреме, а в самия край на мача Висам Бен Йедер затвърди успеха. Момчетата от "Рамон Санчес Писхуан" са на една точка от третия Атлетико Мадрид.

Едва 55 секунди след началото на срещата домакините взеха гол аванс. След пас на Стеван Нзонзи Стеван Йоветич изпревари Сидней и опъна мрежата. В четвъртата минута грешка в защитата на андалуския тим донесе изравняване. Гаел Какута изравни, възползвайки се от пас на своя съперник Мариано. В деветата вече имаше три гола на таблото: Пабло Сарабия вкара за "бяло-червените" след лошо избиване на вратаря Херман Лукс.

В 25-ата скандалният преди години заради трансфера си в Челси Какута отново напомни за себе си с попадение за 2:2. Той се разписа с чудесно изпълнение от пряк свободен удар. В 32-ата Хоакин Корея отново даде преднина на севилци, насочвайки към близкия ъгъл. До края на полувремето момчетата на Хорхе Сампаоли можеха да вкарат още някой гол.

След почивката двата отбора се кротнаха. Домакините бяха по-дейни и търсеха решаване на спора. Серхио Ескудеро (61) и Корея (62) не бяха далеч от попадения. Пред другата врата Хоселу пропусна в 64-ата. В 80-ата Флорин Андоне намери Хоселу, а вторият не успя да се възползва от непремерните действия на вратаря Серхио Рико. В 83-ата Висам Бен Йедер изскочи сам срещу Лукс и очи в очи с вратаря загуби битката. В 88-ата все пак Бен Йедер отбеляза за 4:2 при съмнения за засада. Нападателят овладя прекрасно и хладнокръвно реализира.