Пескара с нова точка в калчото (видео)

Емполи завърши 1:1 срещу последния в класирането Пескара като домакин в среща от 31-ия кръг на първенството на Италия по футбол. Възпитаниците на Джовани Мартушиело прекъснаха серия от седем поредни загуби в калчото и с 23 точки останаха на 17-ото място, на 6 точки от зоната на изпадащите.

Гостите пък записаха второ поредно равенство, но остават на дъното с 14 точки. Омар Ел Кадури откри резултата за Емполи още в деветата минута, след като беше изведен в чиста позиция в пеналта от Гуидо Марилунго.

Домакините владееха повече топката, но съперникът създаде по-добрите положения и заслужено стигна до изравняване след малко повече от час игра, макар и при спорна ситуация. Жан-Кристоф Баебек беше изведен в дясно, въпреки че при паса към него останаха съмнения за засада. Той напредна и пусна отлично подаване към Джанлука Капрари, който финтира вратаря Лукаш Скорупски и отблизо прати топката в мрежата.

Пескара можеше да стигне и до пълен обрат малко преди почивката, но Скорупски спаси удар на Ледян Мемушай.

След почивката стражът на Емполи също трябваше да се намесва решително след удари на Алекандро Бруно в 74-ата минута и на Ахмад Бенали в добавеното време, за да спаси отбора си от поражение.
Домакините, обаче, нямат победа в шампионата в десет поредни срещи от 22 януари насам.