Ясен Петров спря черната си серия

Тимът на Ясен Петров Бейжинг БГ записа първа точка през този сезон във втора дивизия на Китай. Момчетата на бившия треньор на Левски стигнаха само до 0:0 на своя стадион срещу Шижиажуан в мач от четвъртия кръг на първенството. Играчите на Петров бяха пределно мотивирани да спечелят първи три точки през кампанията, след като стартираха с три поредни поражения, но отново показаха, че ахилесовата пета на тима е вкарването на голове.

Неслучайно отборът има само два отбелязани гола в първите си четири мача, като днес записа едва първата си точка. Отборът на Петров заема 15-то място от 16 отбора, а в следващия кръг му предстои тежко гостуване на лидера Шънчжън ФК.

Отборът на Свен-Йоран Ериксон има 12 точки след четири поредни победи, като в този кръг спечели гостуването на Мейджоу Хака (1:0), за който 90 минути игра Валери Божинов.

Мачовете от китайското първенство може да гледате в каналите на "Мтел Спорт".