Гредата спря Божинов от гол срещу тима Ериксон

Българският нападател Валери Божинов изигра пълни 90 минути при домакинството на своя тим Мейджоу Хака срещу лидера във втора дивизия на Китай Шънчжън ФК. Двубоят бе от четвъртия кръг на първенство. Отборът на българина загуби с 0:1 срещу играчите на Свен-Йоран Ериксон, които спечелиха благодарение на точно изпълнена дузпа в 49-ата минута. Автор на попадението бе колумбийската звезда на тима Харолд Пресиадо, който е вкарал шест от 13-те гола за тима си от началото на сезона. Бившият футболист на Левски, Фиорентина, Ювентус, Манчестър Сити, Парма и Спортинг (Лисабон) нямаше късмет да се разпише, но бе най-активният за своя тим преди почивката.

31-годишният футболист дори удари гредата в края на първата част, когато финтира противников играч, след което стреля с десния крак. Българинът изведе на добри позиции свои съотборници, които пропуснаха да дадат аванс на Мейджоу.

Шведският треньор на гостите сложи персонален пазач на Божинов след почивката, което се оказа печелиш ход за тима му, който допусна по-малко положения пред своята врата, а накрая стигна до четвърта поредна победа от четири кръга.

Фаворитът за влизане Шънчжън вече има 12 точки, като върви уверено към целта си, докато Божинов и компания останаха с 4 точки на 12-то място.

Мачовете от китайското първенство може да гледате в каналите на "Мтел Спорт".