Манчестър Сити не сгреши срещу Хъл (видео)

Отборът на Манчестър Сити надигра с 3:1 Хъл Сити на "Етихад Стейдиъм" в мач от 32-ия кръг на английската Висша лига. "Гражданите" остават четвърти в класирането към момента с 61 точки, докато "тигрите" от Хъл се намират на 17-ата позиция с 30 точки. Ман Сити обаче е с мач по-малко от третия Ливърпул, който е с 63 точки.

Автогол на Ахмед Елмохамади в 31-ата минута даде аванс на "гражданите" в резултата, а попадения на Серхио Агуеро (48) и Фабиан Делф (64) улесниха нещата за Ман Сити. Андреа Ранокия (85) стана автор на гола на утехата за гостите.

Играещият мач №300 за "гражданите" Давид Силва имаше шанс да изведе напред тима си в началото на мача с удар отблизо, но швейцарският страж на гостите Елдин Якупович спаси, а след това Льорой Сане не успя да направи качествена добавка. В 29-ата минута Туре Яя отправи хубав изстрел от фаул към вратата на Хъл, но Якупович бе на мястото си и изби.

Две минути по-късно тимът на Пеп Гуардиола поведе с 1:0 в резултата, като това стана след автогол на Ахмед Елмохамади. Играчът на Хъл неволно отклони топката в собствената врата след центриране отдясно.

Веднага след автогола Умар Ниасе пропиля отличен шанс за изравняване на резултата, а малко след това Давид Силва не уцели вратата от изгодна позиция и пропусна да се разпише за 2:0.

Три минути след почивката Рахим Стърлинг проби отдясно и опита пас към Серхио Агуеро. Топката все пак достигна до аржентинския нападател и той успя да реализира попадение, с което авансът на "гражданите" стана 2:0.

Веднага след това домакините пропуснаха възможност за 3:0, но в 64-ата минута все пак отбелязаха трети гол. Негов автор стана халфът Фабиан Делф, който след чудесна контраатака с удар от граництата на наказателното поле опъна мрежата зад Якупович.

До края на мача Ман Сити пропусна шансове за нови голове, а защитникът Андреа Ранокия с удар отблизо и лек рикошет успя да вкара гол за Хъл Сити, но това не промени нищо.