Валенсия пребори Селта в драма на "Местайя" (видео)

Валенсия постигна втора поредна домакинска победа в Ла Лига. "Прилепите" надвиха трудно с 3:2 Селта и нанесоха тежък удар по амбициите на тима от Виго за класиране в Лига Европа. Мачът премина през няколко обрата, но последни ликуваха валенсианци. Автор на победното попадение стана Карлос Солер в 86-ата минута.

Селта поведе в 16-ата минута с гол на защитника Густаво Кабрал, който наказа лошо излизане на вратаря на домакините Диего Алвеш. Малко по-късно Яго Аспас пропусна да удвои преднината на галисийци. В 38-ата минута перфектна комбинация между Симоне Дзадза и Жоао Кансело завърши с подаване към Даниел Парехо и той отблизо прокара топката под плонжа на Серхио Алварес.В средата на втората част Дзадза асистира на Мунир Ел Хадади и той се разписа за 2:1. Най-интересното обаче предстоеше. В 79-ата минута Аспас беше повален в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа. Нарушението извърши Солер, който не след дълго изкупи вината си. Той получи перфектен пас от Енцо Перес и много красиво прехвърли Алварес, носейки трите точки на Валенсия.

В класирането отборът на старши треньора Воро е 12-ти с 36 точки.