Българин ще спори за Купата на Турция

Родният нападател Димитър Рангелов и тимът му Коняспор се класираха на полуфинал за Купата на Турция след драматична победа с 3:2 над Сиваспор в срещата-реванш от четвъртфиналите. Българинът вкара първия гол в 35-ата минута от дузпа, а сега ще излезе в спор за финала срещу отбора на Страхил Попов и Васил Божиков - Касъмпаша, който отстрани Ризеспор с общ резултат 4:2. Първият двубой ще бъде в Истанбул на 26 април, а решителната среща за финала е на 17 май на стадион "Коня Турку".

Така със сигурност тази година тим с български представил ще спори за втория по важност трофей в Турция.

Другият финалист ще бъде излъчен между гранда Фенербахче и втория във временното класиране Истанбул ББ, като "фенерите" са домакини във втората среща.