Райков титуляр за първи път при безценна победа на Рода

Доскорошният футболист на Локомотив (Пловдив) Симеон Райков записа първия си мач като титуляр в холандската Ередивизие. Българинът игра едно полувреме при победата на Рода над Цволе с 2:1, която запази живи надеждите на тима от Керкраде да се спаси от изпадане. В герой за домакините се превърна Михаил Рошевел, който се появи на почивката на мястото на Райков и отбеляза решителния гол в 89-ата минута.

Преди почивката Рода привидно доминираше, но първи до попадение стигнаха гостите. Точен в 40-ата минута беше Юнес Мохтар. В началото на втората част Джулиано ван Велцен изравни, за да се стигне до инфарктната развръзка с гола на Рошевел.
В класирането Рода се изкачи с една позиция и вече е на 16-ото място, което означава бараж за оставане в елита. Тимът на Янис Анастасиу има 26 точки, а 17-ият Екселсиор е с 25. В следващия кръг Рода гостува на АЗ Алкмаар.

Лидер в Холандия е Фейенорд със 72 точки, следван от Аякс с 69 и ПСВ Айндховен с 65.

РОДА - ЦВОЛЕ 2:1
0:1 Ю. Мохтар (40)
1:1 Д. Ван Велцен (48)
2:1 М. Рошевел (89)