Хичо на исторически финал за Купата на Русия (видео)

Българският футболист Николай Димитров-Хичо и тимът му Урал се класираха на исторически първи финал за Купата на Русия. Отборът, воден от бившия наставник на Славия Александър Тарханов, победи с 2:1 Рубин във втория полуфинал в надпреварата, като си подпечата билета за сблъсъка за трофея в Сочи на 2 май.

На стадиона Екатеринбург Хичо започна титуляр за своя тим, като дори бе близо до откриване на резултата в 3-ата минута. Домакините все пак излязоха напред в резултата с гол на Владимир Илин в 13-ата минута. Той засече центриране отдясно. Бразилецът Джонатас изравни за гостите в 31-ата минута със своя десети гол за сезона. В 58-ата минута Хичо и компания стигнаха до победен гол. Той бе дело на Александър Новиков след асистенция на българина от корнер.
Юношата на Левски остана на терена до 78-ата минута, когато бе заменен, а Рубин бе близо до изравняване в 90-ата минута, но пропусна. Така Урал можеше да празнува своя първи финал за Купата на Русия в историята си.

Вчера в другия полуфинал Локомотив (Москва) победи с 1:0 Уфа, след като Мануел Фернандеш се разписа в 44-ата минута.