Пирин ГД спечели с 10 човека първа пролетна победа

Отборът на Пирин Гоце Делчев победи 2:1 Вихрен Сандански в пиринското дерби на междинния кръг Югозападната трета лига.Това бе първа победа за неврокопчани през пролетния полусезон. Тя е още по стойностна защото бе извоювана с 10 човека. Срещата започна кошмарно за домакините. още след 12 минути игра Станимир Благоев получи директен червен картон от рефера Петър Григоров. Той фаулира като последен в защитата нападател на Вихрен, а от фаула минута по-късно Венци Стоянов откри резултата за гостите.

В 15-тата минута след центриране на Радослав Моллов опитният Георги Самокишев изравни резултата. 15 минути преди края на срещата отново от Моллов тръгна атаката на домакините завършена с точен удар от Леон Илиев.

В класирането Пирин ГД е 7-ми с 35 точки, а Вихрен е на предпоследното 17-то място с актив от 19 точки.

5 април 2017, сряда, 17:00 ч / XXIV кръг:

Пирин (Гоце Делчев) - Вихрен 1925 (Сандански) 2:1
Рилски спортист 2011 (Сам) - Сливнишки герой 0:2
Септември (Симитли) - Балкан 1929 (Ботевград) 2:0
Хебър 1918 (Пазарджик) - Велбъжд (Кюстендил) 7:1
Миньор (Перник) - Чепинец (Велинград) 2:3
Пирин (Разлог) - Струмска слава 1927 1:2
Ботев 1937 (Ихтиман) - Свобода 2011 (Пещера) 1:0