Игуаин се развихри на "Сан Паоло" и прати Ювентус на исторически финал (видео + галерия)

Ювентус се класира за първи път в историята си на трети пореден финал на турнира за Купата на Италия, след като отстрани Наполи и в битката за трофея ще срещне отбора на Лацио. След успеха с 3:1 в Торино този път "Старата госпожа" загуби с 2:3, но резултатът от първия мач беше достатъчен да продължи напред. С два гола за Ювентус се отчете бившият нападател на домакините Гонсало Игуаин, който по този начин отмъсти за лошото отношение към него, демонстрирано в последната седмица. Ювентус контролираше мача, но грешка на вратаря Нето върна Наполи от мъртвите и те натиснаха в последните минути, но не успяха да произведат сензация.
Ювентус на исторически трети пореден финал за Купата на Италия
Гостите от Торино започнаха много уверено на "Сан Паоло" и създадоха първата си възможност още във втората минута, когато Дибала намери Игуаин в наказателното поле, но аржентинецът не успя да стреля. Последваха нови силни минути за Ювентус, а домакините се изнервиха.

В 13-ата минута Игуаин отправи и първия си удар в очертанията на вратата, което показа, че е оставил сантиментите зад гърба си. Само минута по-рано и Наполи имаше своя шанс, но ударът на Желински мина встрани от вратата. Промяната в подхода на Ювентус към този мач си пролича и от статистиката, която показа, че още в шестата минута е повторил бройката на ударите във вратата от мача за първенството - 4.

В 22-ата минута след грешка на Хамшик Дибала успя да изведе Игуаин очи в очи с Рейна, но аржентинецът се оказа в засада. Минута по-късно Пипита отново постави под напрежение отбраната на Наполи, която вече започна да действа малко хаотично. В 30-ата минута се стигна до напрежение пред вратата на Наполи. Хуан Куадрадо напредна по крилото, преодоля Инсиние, но след това беше спрян от Кайехон на границата на наказателното поле. Куадрадо падна в наказателното поле, а около него веднага се скупчиха футболисти на Наполи, които го обвиняваха, че е търсил дузпа.
Оказа се, че действията му са били излишни, ако разбира се е имало умисъл в тях, тъй като Ювентус стигна до гол от игра само минута по-късно. Стураро подаде на Игуаин пред наказателното поле, аржентинецът напредна и стреля мощно, топката рикошира в крак на защитник на Наполи и излъга Рейна за 1:0. В знак на уважение към местните Игуаин не отпразнува гола, а след попадението му домакините заиграха по-активно, като създадоха няколко добри възможности, но не стигнаха до гол до края на полувремето.
Второто полувреме започна логично с домакински натиск, който едва не се материализира в 48-ата минута. Тогава удар на Милик от около 25 метра срещна гредата. Пет минути по-късно Наполи изравни чрез Марек Хамшик. Словакът получи топката фронтално пред вратата на границата на наказателното поле и с плътен удар я прати зад Нето. Отговорът на Ювентус беше мигновен. В 59-ата минута Гонсало Игуаин отново смълча трибуните, като прати топката неспасяемо в мрежата зад Рейна след подаване на Куадрадо. Чудовищна грешка на вратаря Нето позволи на Наполи отново да изравни. Стражът на гостите получи топката от Алекс Сандро, но не успя да я обработи и влезлият като резерва Дрис Мертенс се възползва от грешката му, притича и я прати в мрежата в 61-ата минута. Попадението окрили домакините, които скоро след това стигнаха и до трети гол чрез Лоренцо Инсиние.

Четвърт час преди края нова грешка на Нето едва не доведе до четвърто попадение за Наполи, но този път другата резерва на домакините Паволети нямаше късмета на Мертенс. До края Наполи продължи да доминира, но до нов гол не се стигна, а Нето започна да действа по-стабилно и пожали нервите на феновете на Ювентус.
Мачът затвърди тенденцията Ювентус да среща трудности в Неапол, като има само една победа в последните си десет гостувания - 3:1 през януари 2015 година. "Старата госпожа" записа шест загуби и три равенства в останалите срещи.

Наполи - Ювентус 3:2
0:1 - Игуаин 32
1:1 - Хамшик 53
1:2 - Игуаин 59
2:2 - Мертенс 61
3:2 - Инсиние 67

Стартови състави:

Наполи: Рейна, Хисай, Кирикеш, Кулибали, Гулам, Желински, Диавара, Хамшик, Кайехон, Милик, Инсиние.

Ювентус: Нето, Алвеш, Бонучи, Бенатиа, Алекс Сандро, Ринкон, Кедира, Куадрадо, Дибала, Стураро, Игуаин.