Дузпа в добавеното време измъкна Ман Юнайтед (видео)

Манчестър Юнайтед се добра до инфарктно равенство 1:1 срещу Евертън в домакинството си от междинния 31-ви кръг на Премиър лийг. Домакините на “Олд Трафорд” бяха а косъм да допуснат първа загуба от 20 мача насам, но с много усилия и малко късмет успяха да вземат поне точка от този мач. Фил Ягиелка откри резултата в полза на гостите в 22-ата минута и “карамелите” дълго време удържаха преднината си, но в 93-ата минута Ашли Уилямс игра с ръка в наказателното поле и Златан Ибрахимович вкара отсъдената дузпа за крайното 1:1. Това равенство обаче едва ли зарадва особено “червените дяволи”, които отново пропуснаха да стопят изоставането си от отборите в топ 4.

Юнайтед стартира срещата по-агресивно, макар да не можеше да стигне до чисти голови опасности. В 4-ата минута Златан Ибрахимович бе изведен в пеналта, но в последния момент ударът му бе блокиран. След това в 15-ата минута Ибра изведе Маркъс Рашфорд на скорост, но младокът не успя да се разпише, а в ситуацията имаше и засада.

Евертън обаче постепенно започна да надига глава и в 21-ата минута Кевин Миралас стреля от малък ъгъл и принуди Давид де Хеа да се намесва решително. При последвалия корнер Ашли Уилямс продължи с глава към Фил Ягиелка, който се пребори с Маркос Рохо и с гръб към вратата успя да мушне топката през краката на Де Хеа за 0:1.

Домакините бяха шокирани от това развитие на двубоя, но опитаха бързо да се върнат в мача и в 30-ата минута Дейли Блинд стреля прекрасно от фаул, Жоел Роблес спаси, а при добавката отблизо Андер Ерера нацели напречната греда. В 38-ата минута отново Ерера реши да обстрелва вратата от далечна дистанция, като отново Роблес бе последна преграда пред гола.

През втората част Жозе Моуриньо опита да промени нещо в играта на своя тим със смени, но без особен успех. В 55-ата минута отново и късметът не бе на страната на домакините, когато след центриране от фаул Пол Погба стреля с глава и нацели напречната греда. Три минути след това пък Гарет Бари имаше шанс да стреля с глава след корнер, но право в ръцете на Де Хеа. В 69-ата минута Манчестър Юнайтед успя да стигне до гол, дело на Ибрахимович, но попадението правилно не бе зачетено заради засада.

Така срещата вървеше към успех за гостите, докато домакините опитваха хаотични атаки без особен резултат. В добавеното време обаче при едно разбъркване в наказателното поле Люк Шоу опита удар, който бе спрян с ръка пред голлинията от Ашли Уилямс. Съдията Ний Суорбрик посочи бялата точка и даде червен картон на играча на Евертън. Ибрахимович пък се нагърби с изпълнението на наказателния удар и бе точен за крайното 1:1.

С това равенство Манчестър Юнайтед събра актив от 54 точки и остава на 5-ото място. Евертън пък се намира на 7-ата позиция с 51 точки в актива си.