Рома спечели битката, но загуби войната с Лацио (видео + галерия)

Отборът на Рома спечели реванша от полуфиналите за Купата на Италия с градския си враг Лацио с 3:2, но отпадна от турнира. "Орлите" продължават напред с общ резултат от двете срещи 4:3. В 37-ата минута Сергей Милинкович-Савич попари "вълците" с гол, с който "орлите" направиха решаващата крачка към финала. В 43-ата минута Стефан Ел Шаарауи изравни, но в 56-ата Чиро Имобиле реализира второто попадение за символичните гости. В 66-ата минута Мохамед Салах бе точен за 2:2. Отново той донесе победата на "вълците" с гол в последната минута, но това едва ли топли кой знае колко тифозите на "джалоросите".

Рома победи, но Лацио е на финал

Тимът на Симоне Индзаги ще разбере утре името на противника си на финала. Наполи приема Ювентус в реванша от втория полуфинал, като в първата среща "Старата госпожа" спечели с 3:1.

Първият голям пропуск в мача тази вечер бе направен от Един Джеко в третата минута. Босненският нападател получи отличен пас в наказателното поле на Лацио, но от въздуха не успя да насочи топката достатъчно добре към вратата и стреля в аут. Лацио отговори с пропуск на Чиро Имобиле в 5-ата минута. Нападателят не успя да накаже разсеяната игра на отбраната на "вълците" и не уцели вратата отблизо, като може би не очакваше топката да достигне до него. В 7-ата минута Рома получи шанс да обстрелва от фаул вратата на Томас Стракоша от чудесна позиция на дъгата на наказателното поле, но ударът на Леандро Паредес се отби от стената.

В 20-ата минута Стефан Ел Шаарауи се откъсна напред и нахлу в наказателното поле на "орлите", но ударът му по земя беше разочароващ.

"Джалоросите" на Лучано Спалети атакуваха повече и действията са развиваха предимно в половината на "орлите", но в 37-ата минута именно Лацио вкара гол. Чиро Имобиле бе изпуснат от защитата на Рома и получи възможност да стреля, бразилският вратар Алисон изби, но топката попадна право в Сергей Милинкович-Савич, който с лесна добавка опъна мрежата.

Две минути преди края на първото полувреме Стефан Ел Шаарауи изравни резултата. След центриране отдясно Стефан де Фрай подцени ситуацията и не успя да изчисти добре, а "Малкия фараон" показа бърза реакция и с прецизен удар изпрати топката във вратата на Стракоша.

Осем минути след почивката пред Имобиле се откри доста добър шанс за гол, но той не уцели вратата на Алисон.

В 56-ата минута интригата окончателно приключи. Имобиле се измъкна от отбраната на "вълците" и остана сам срещу Алисон, като имаше и достатъчно време да реши как да го преодолее. Нападателят не пропусна този златен шанс и даде аванс на Лацио в резултата.

В 66-ата минута Мохамед Салах все пак донякъде спаси честта на Рома. След удар в гредата на Ел Шаарауи, египетският нападател не сгреши при добавката.

В 82-ата минута Салах можеше да вкара и още един гол, но от прекрасна позиция стреля право във вратаря Стракоша, който с крак изби. В заключителните минути пък Кевин Строотман пропусна да накаже неубедителна намеса на Стракоша.

В 90-ата минута Наинголан отправи мощен шут към вратата на Стракоша, който изби, но топката попадна в Салах и той донесе победата на "вълците", която бе десета за тях срещу градския им враг в 20-ия мач между двата тима за Купата на Италия. Лацио остава със седем победи, а три пъти двата тима са завършвали наравно в този турнир. Крайният успех тази вечер обаче беше за Лацио, след като Рома не успя да повтори постижението си от 2007 година, когато за последно обърна двубой за Купата след изоставане с два гола разлика след първата среща. Тогава "вълците" отстъпиха с 1:3 на Торино в първия мач, но в реванша разбиха "биковете" с 4:0 на осминафиналите.

РОМА - ЛАЦИО 3:2 (общ резултат от двете срещи 3:4)
0:1 Милинкович-Савич (37)
1:1 Ел Шаарауи (43)
1:2 Имобиле (56)
2:2 Салах (66)
3:2 Салах (90)

РОМА: Алисон, Рюдигер, Манолас, Жезус (46-Бруно Перес), Емерсон, Наинголан, Паредес (81-Тоти), Строотман, Салах, Ел Шаарауи (71-Пероти), Джеко

ЛАЦИО: Стракоша, Бащош, Де Фрай (46-Хут), Уолъс, Баста, Милинкович-Савич, Билия (71-Мурджа), Лулич, Лукаку, Фелипе Андерсон (57-Кейта), Имобиле

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Наинголан, Джеко, Паредес, Пероти (Р); Фелипе Андерсон, Лукаку (Л)