Невръстният треньор матира Байерн (видео + галерия)

Устременият към поредна титла Байерн (Мюнхен) допусна втора загуба през сезона в Бундеслигата след 0:1 при гостуването си на Хофенхайм в среща от междинния 27-и кръг. Андрей Крамарич (21') вкара единствения гол за водения от 29-годишния треньор Юлиан Нагелсман тим.

С този успех домакините се утвърдиха на трета позиция и са на цели 11 точки от петия в класирането, което означава, че участието им в Шампионската лига изглежда сигурно. Освен това момчетата от Зинсхайм не загубиха от Байерн и през есента, когато направиха 1:1 на "Алианц Арена".

Байерн има цели 13 точки на върха и утопично да се вярва, че може да бъде застигнат. Тази вечер баварците имаха куп чисти положения, но вратарят Оливер Бауман изигра мача на живота си и спаси всичко.

Хофенхайм - Байерн 1:0

Нагелсман пое Хофенхайм преди година, когато отборът беше на крачка от изпадане. Сега обаче картината е коренно различна. Заради перфектния му старт в Бундеслигата наставникът е наричан Малкия Моуриньо. Наскоро босът на Байерн Ули Хьонес призна, че го вижда като бъдещ треньор на шампионите.

Карло Анчелоти, който е почти два пъти по-възрастен от Нагелсман, не можеше да разчита на контузения Томас Мюлер и на Тиаго Алкантара, който получи почивка. Европейският шампион Ренато Санчес получи шанс да започне като титуляр, но остана недоволен при смяната си през второто полувреме.

Сред основните действащи лица за домакините бяха Никлас Зюле и Себастиан Руди, които от лятото ще преминат в Байерн.

Хофе подхвана шампионите още от самото начало и във 2-ата минута Крамарич беше на крачка от гол, но Рафиня се намеси. Последва нов опасен шут на хърватския нападател, а в 9-ата минута вратарят на Байерн Свен Улрайх, заел мястото на контузения Мануел Нойер, спаси изстрела на излезлия сам срещу него Надием Амири.

Едва след десетина минути баварците успяха да си стъпят на крака. В 11-ата минута Роберт Левандовски се размина за малко с изравняването, а след още три Артуро Видал не съумя да засече добре остро подаване във въздуха.

Постепенно обаче домакините пак наложиха игрово превъзходство и очакваното се случи в 21-ата минута, когато Крамарич изненада Улрайх с далечен удар - 1:0.

Мюнхенци пропуснаха да се приберат на почивка при 1:1, тъй като буквално в последната атака Левандовски засече топката и тя тупна в напречната греда.

През второто полувреме  нещата вече изглеждаха по коренно различен начин. Топката почти не излезе от половината на домакините, но вратарят Оливер Бауман спасяваше всичко. Той блесна с изключителна намеса в 55-ата минута след удар на Левандовски, а малко след това предвидливо успя да блокира устремилия се към него Дейвид Алаба.

Байерн нападаше с всички сили и позволи опасна атака на футболистите в синьо, при която Крамарич получи пас в наказателното поле, но шутира над гредата, вместо да удвои преднината.

Събитията отново се пренесоха пред Бауман, който и в 73-ата минута спря топката по пътя й към мрежата, пак след удар на Левандовски.

Анчелоти реши да търси обрата с атаки по лявото крило и вкара Франк Рибери и Хуан Бернат.

Гостите бяха натикали съперника в наказателното му поле, но пак стигнаха до две чисти възможности в добавеното време чрез Матс Хумес и Левандовски, но, както казахме, Бауман беше заключил вратата си.

След само четири дни Байерн го очаква нов интересен сблъсък - срещу Борусия (Дортмунд), който му нанесе първото поражение по-рано през шампионата.