Георги Русев с асистенция при обрат над лидера в Испания

Един от основните футболисти на националния отбор на България до 19 години, който се класира на Евро 2017 в Грузия - Георги Русев, изигра много силен мач за клубния си тим Елче. Той и съотборниците му постигнаха впечатляваща победа при гостуването си на лидера в първенство на Испания до 19 години Виляреал с 3:2, въпреки че на почивката губеха с две попадения. Миян (25) и Бенктиб (43) дадоха аванс на "жълтата подводница", а след асистенция на Русев Вилануева намали в 72-ата минута.

В минутите до края Брайън Порас и Давид Валеро донесоха пълен обрат на Елче, който е на четвърто място във временното класиране с 49 точки. Бившият играч на Септември и Левски пък бе заменен преди победното попадение на тима си. Другата седмица е последният кръг от редовния сезон, като Русев и компания приемат третия Рода.