Пламен Илиев спаси две дузпи, но отборът му загуби (видео)

Защитаващият титлата си Астра (Гюргево) допусна загуба с 1:2 от водача в класирането Виторул (Констанца) в дербито от третия кръг на плейофите в румънското първенство. Въпреки героичните изяви на бившия страж на Левски Пламен Илиев, който спаси две дузпи, тимът му инкасира поражение у дома и вече е на цели 10 точки от върха. Преди две седмици Илиев хвана наказателен удар и срещу Университатя (Крайова) при загубата с 2:3.

За Астра като титуляр започна любимецът на феновете на ЦСКА Серджиу Буш. Той пропусна едно добро положенив началото, а в 14-ата минута Аурелиан Читу откри за Виторул. Малко по-късно исканият от Левски преди началото на сезона Кристиан Сапунару си заби автогол за 0:2. В 30-ата минута Сапунару направи и нарушение в наказателното поле, но Илиев спаси удара на Читу. В 37-ата минута българинът отрази още един изстрел от бялата точка, този път на Коман, а веднага след това Даниел Флореа върна един гол за домакините. В края на полувремето обаче същият футболист пропусна третата дузпа в мача.

След почивката Астра доминираше изцяло, но пропуски на нападателите лишиха тима поне от равенство.

АСТРА - ВИТОРУЛ 1:2