Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Без победител в южното дерби (видео)

Отборите на Ростов и Краснодар направиха 0:0 в мач от 21-ия кръг на руското първенство. Южното дерби предложи интересен футбол на зрителите, но те теака и не видяха попадения. И двата тима изпуснаха по няколко чисти положения, особено преди почивката. В класирането Краснодар е на 4-то място с 34 точки, а Ростов е 5-ти с 31.

В 7-ата минута Маурисио Перейра намери в наказателното поле Виктор Клаесон, но шведският национал избърза с удара и не застраши вратата на Никита Медведев. В 21-ата силен изстрел на Александър Гацкан срещна гредата, а при добавката Кристиан Нобоа бе много неточен. В ответната атака Медведев се справи с удар на Фьодор Смолов, а минута по-късно Дмитрий Полоз пропусна да даде аванс на Ростов.

След почивката отново Полоз пропусна добро положения за домакините, а най-добрият шанс за гол се откри пред халфа на Краснодар Павел Мамаев, но той не успя да преодолее Медведев.