Валенсия се надигна с величествен Алвеш (видео)

Отборът на Валенсия спечели с 3:0 у дома срещу Депортиво Ла Коруня в среща от 29-ия кръг на испанското първенство. Попаденията за "бяло-черните" вкараха Есекиел Гарай (10), Раул Албентоса (29 - автогол) и Жоао Кансело (90). Над всички обаче беше вратарят на домакините Диего Алвеш, който спаси дузпа и направи още половин дузина страхотни спасявания.

В третата минута Херман Лукс спаси след удар на Фабиан Ореяна при хубаво подаване на Симоне Дзадза. Стражът на гостите се намеси на два пъти в петата минута. В седмата тимът от "Риасор" получи дузпа, след като Мартин Монтоя фаулира Флориан Андоне. Специалистът при дузпите Диего Алвеш отрази шута на Файсал Фажир. Статистиката отчете, че в Ла Лига бразилският страж е спасил 24 дузпи, една се е отбила в гредата, една е била извън очертанията и 24 са завършили в мрежата.

Минута по-късно страничният рефер вдигна засада и не зачете гол на Депор. Всъщност попадението на Карлес Хил трябваше да бъде валидирано, но галисците бяха ощетени. В десетата минута "лос че" откриха резултата. Мунир Ел Хадади тресна гредата след удар с глава, а Есекиел Гарай добави в мрежата - 1:0. В 29-ата "прилепите" удвоиха. Даниел Парехо центрира от корнер и Раул Албентоса заби топката в собствената си мрежа. В 43-ата Диего Алвеш отново се прояви с важно спасяване, справяйки се с шута на Карлес Хил.

В 53-ата Алвеш се намеси при изстрел на Емре Чолак. Пет минути по-късно отново и отново бразилецът изпъкна с чудесна проява след удар на Хоселу. В 61-ата реферът правилно не зачете гол на валенсианци заради засада. В 73-ата Алвеш парира и много опасен удар на Андоне. В 90-ата Жоао Кансело се включи от задна позиция, финтира бранителя и отбеляза с техничен удар по диагонала. Въпреки гола публиката на "Местайя" го освирка заради жеста "Замълчете!" и бъдещето му изглежда далеч от Турия.