На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Чочев блесна, но Палермо помръкна

Тимът на Палермо загуби у дома с 1:3 от Каляри. Българският национал Ивайло Чочев записа пълни 90 минути на терена в Сицилия и опита да помогне на своя състав с добра и сърцата игра. Нашият футболист асистира след центриране от корнер на Джанкарло Гонсалес, който намери мрежата на Рафаел.

Това зарадва сициалианската публика, която вярваше в успеха докъм средата на втората част. С две попадения на молдовския халф Артур Йоница и едно на ветерана Марко Бориело, който се намира в добра форма, гостите от Сардиния обърнаха мача. При 1:0 за Палермо гредата спаси "рособлу", а Чочев също се размина на косъм с гола. Каляри вече има 35 точки и е на безопасна позиция от зоната с изпадащите. "Орлите" от Сицилия пък са твърдо под чертата.

Мачът ще се запомни и с друго. За първи път в историята на Серия "А" на терена се появи футболист от Северна Корея - това е 18-годишният Ан Ван-Сон, който влезе в игра за Каляри към края на срещата.