ЦСКА (Москва) бие без Миланов (видео)

Без контузения български национал Георги Миланов ЦСКА (Москва) победи с 2:1 Криля Советов и се изравни със Зенит на второто място в Премиер лигата на Русия. Двата тима са на 3 точки от водача Спартак (Москва), който утре приема Оренбург на Благой Георгиев. Александър Головин и Бибрас Натхо дадоха добър аванс на "армейците", а след почивката Кристиан Пасукато се разписа за гостите от Самара.

ЦСКА поведе в 16-ата минута с гол на Головин. Руският национал финтира Вячеслав Зинков и с техничен удар преодоля Гиорги Лория. В 34-ата гостите организираха бърза контра двама на двама и Артьом Громов подаде на Сергей Корниленко, но неговият удар беше спасен от Акинфеев. Малко след това Алексей Березуцкий се контузи и вместо него в игра за домакините се появи Сергей Игнашевич.
В самото начало на втората част Марио Фернандес изведе Натхо на добра позиция, а изстрелът на израелеца беше безпощаден - 2:0. Витиньо и Василий Березуцкий пропуснаха да решат всичко с трети гол, а след това и Алексей Ионов шутира неточно. В 72-ата минута резервата Кристиан Паскуато върна интригата. Игор Акинфеев се справи с удара на Корниленко, но при добавката нито, той, нито Виктор Васин съумяха да попречат на италианеца да опъне мрежата.

В оставащото време ЦСКА заигра подчертано дефанзивно и не даде никакви възможности на самарци да стигнат до изравняване. Загубата остави Криля Советов на предпоследното 15-то място със скромния актив от 16 точки.
Стражът на домакините Игор Акинфеев подобри личния си рекорд от поредни минути без допуснат гол. Това стана в 25-ата минута, а след като в 72-ата Паскуато вкара за Криля Советов, постижението на Акинфеев беше фиксирано на 764 минути. С него той заема 5-то място във вечната ранглиста на руския футбол. Рекордът се държи от Руслан Нигматулин, който записа 939 минути без инкасирано попадение.

ЦСКА стана и вторият отбор с 400 победи в първенството на Русия. Начело в тази класация е Спартак с 420 успеха.