Спорен гол донесе точката на Дунав срещу Славия (видео)

Отборите на Дунав (Русе) и Славия не успяха да се победят в двубой от последния, 26-и кръг в Първа професионална лига. На стадион "Лудогорец Арена" в Разград "дракони" и "бели" завъртяха равенство 1:1. Гостите от столицата откриха резултата чрез Сердер Сердеров в 26-ата минута, а символичните домакини се добраха до точката в даденото от главния съдия Никола Попов продължение. Попадението на защитника Олексей Ларин обаче вбеси футболистите и спортно-техническия щаб на най-стария столичен клуб, тъй като бранителят очевидно игра с ръка, преди да прати топката в мрежата на Георги Петков.

С поделената в Разград точка Дунав събра 38 в актива си и приключи редовния сезон само на една зад петия в подреждането Локомотив (Пловдив), с който тепърва ще се срещне отново в двубоите от първата шестица. Славия пък запази 11-ата си позиция с 28-те точки на сметката си и ще попадне в Група "А" след разделянето на втората осмица.

Първата добра възможност за гол в срещата се откри пред състава на Славия, който бе по-активният тим след първия съдийски сигнал на Никола Попов. Героят за юношеския национален отбор на България до 19 години Калоян Кръстев получи топката във вратарското поле, добре се завъртя и финтира защитник в синьо, след което от непосредствена близост стреля силно. Мартин Луков обаче демонстрира отличен рефлекс и с една ръка успя да избие в ъглов удар.

Секунди по-късно символичните домакини показаха зъби и само сантиметрите разделиха Васил Шопов от възможността да прати топката в мрежата на неостаряващия Георги Петков. В 26-ата минута, след хубава атака в черно и перфектен извеждащ пас на Иван Минчев, Сердер Сердеров се озова зад защитата в синьо. Руският нападател овладя добре топката на скорост, след което с техничен удар не остави никакъв шанс на Луков.

В 34-ата минута зрителите по трибуните на “Лудогорец Арена” видяха и най-красивия момент в срещата. Самир Аясс изведе по фантастичен начин зад защитата на Славия Бирсент Карагерен. Бившят ас на Локомотив (Пловдив) първи стигна до топката, задмина Георги Петков и от неудобна позиция от границата на наказателното поле се опита да намери рамката на вратата. Омар Абуд обаче добре бе разчел намеренията на Карагерен и със сетни усилия успя да настигне и избие топката миг преди да се оплете в мрежата на неговия тим.

В 39-ата минута Славия получи правото да изпълни пряк-свободен удар и Иван Минчев центрира отляво. Топката намери необезпокоявания от никого в наказателното поле Петко Христов. Младият защитник на “белите” обаче не успя да я отиграе добре и да удвои аванса на тима си. Три минути по-късно Дунав можеше да изравни, след като Карагерен изведе отляво Будинов, нападателят напредна, навлезе в наказателното поле и центрира. За негово съжаление обаче, топката не успя да намери някой от съотборниците му.

Веднага след подновяването на играта Дунав имаше възможност да изравни резултата, но след удара с глава на Мирослав Будинов топката мина встрани от вратата. В 54-ата минута малко не достигна на “белите” до голяма степен да подпечатат трите точки в тази среща, след като асистиралият за гола на Сердер Сердеров Иван Минчев от неудобен ъгъл уцели левия страничен стълб на Мартин Луков.

Множеството промени, които двамата старши треньори направиха, нарушиха ритъма на игра и интересните положения пред двете врати в оставащите до края минути липсваха. Драмата настъпи в даденото от главния съдия Никола Попов продължение. След едно центриране отляво топката стигна до включилия се в предни позиции Олексей Ларин, който я овладя и прати в мрежата на Георги Петков. Повторенията на ситуацията обаче ясно показаха, че защитникът е играл с ръка и претенциите на "белите" са напълно основателни.

Дунав - Славия 1:1