Кротоне надви Киево като гост, Тонев не игра

Отборът на Кротоне се поздрави с първа победа в Серия "А" от края на януари. Кротоне нямаше победа в последните си седем срещи, но днес надделя с 2:1 като гост над Киево. Българският национал Александър Тонев остана през всичките 90 минути на пейката на резервите на тима на Кротоне, който събра 15 точки, но е на 18-о място в класирането, на 5 точки от 17-ия Емполи. Киево пък е 11-и с 38 точки.

Джаммарко Ферари изведе Кротоне напред в 51-ата минута с удар с глава след центриране от корнер. Само шест минути по-късно ветеранът Серджо Пелисиер изравни, също с глава, но в 82-ата минута Диего Фалчинели донесе победата на гостите. Той не остави шансове на стража Андреа Секулин с блестящ шут от границата на наказателното поле.