Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Милан се отдалечи от Европа след голяма издънка (видео)

Отборът на Милан направи невероятна издънка в 30-ия кръг на Серия "А", която най-вероятно ще коства на тима поредна година без участие в евротурнирите. "Росонерите" стигнаха само до равенство 1:1 в гостуването на последния Пескара. Капитанът на "червено-черните" в тази среща Габриел Палета си отбеляза автогол в 12-ата минута, а Марио Пашелич изравни в 40-ата минута. Малко преди края Алисо Романьоли удари гредата с глава, а Фиорило изби от голлинията удар на  Джанлука Лападула.

Така тимът на Винченцо Монтела остана на седмо място с 54 точки, като петият Аталанта има 58, а шестия Интер е с 55, но и мач по-малко.

Отборът на Зденек Земан пък прекъсна серията си от четири поредни загуби, като вече има 13 точки, но въпреки това "делфините" останаха на последно място.

Винченцо Монтела заложи на Карлос Бака, Лукас Окампус и Жерард Деулофеу в атака, за да търси задължителните три точки. "Синьо-белите" пък през цялата среща разчитаха на контраатаки, особено след като поведоха в 12-ата минута.

Палета бе атакуван, като върна топката към Джанлуиджи Донарума. Младият вратар не успя да спре топката с левия крак, като тя мина над крака му и спря в мрежата за 1:0. Така в рамките на няколко дни, 18-годишният вратар допусна втори автогол. Както е известно, през седмицата в Амстердам срещу Холандия (2:1), когато дебютира като титуляр за "Скуадра адзура", Алесио Романьоли прати топката в собствената си врата.
Милан се опита да върне попадението, като най-активен бе Деулофеу, но чисти положения липсваха. Карлос Бака също пропусна да изравни. В 42-ата минута испанското крило нахлу отдясно и стреля силно, но Фиорело спаси. Последва нов рикошет, като топката попадна в Пашелич, който от няколко метра вкара своя трети гол в Серия "А" за 1:1.

Втората част домакините на няколко пъти застрашиха гостите, които в последните минути се хвърлиха в атака, но Лападула на два пъти пропусна да донесе победата срещу бившия си тим. Гредата спря Романьоли в 85-ата минута. В 93-ата минута Уго Кампаняро със страхотен шпагат спря Лападула пред гола.

Последният бе изпратен с аплодисменти от пълните трибуни на "Адриатико" след срещата. Той стана голмайстор на тима през миналия сезон, когато бе в основната Пескара да се върне в елита на Италия.

Така задачата на Милан стана още по-тежка, тъй като преките конкуренти играят силно и продължават да побеждават. Другата седмица на "Сан Сиро" идва Палемо на Ивайло Чочев, който също се смята за сигурен изпадащ, подобно на Пескара.